Sevgili Monist Kadınları,

Bu hikaye epeyce yoğun bir tempoda, dur durak bilmeden çalıştığım kurumsal hayat yıllarımda başladı. Bir denetçiydim, iş dünyasında bilinen tabiriyle "auditor". Profesyonel iş kimliğime uygun, rahat edeceğim, şık, lüks kategorisinde olabilecek ama kolayca da ulaşabileceğim kıyafetler arıyordum. Yaka derinliği yerinde, boyu ölçülü, yırtmacı yüksek olmayan, kumaşı kaliteli, tasarımı zarif ürün bulamaz olmuştum. Parlak olmayan ipek bluz yok denecek kadar azdı.
 
 
İçimde filizlenen girişimcilik dürtüsü de ağır basınca 2011 yılında kurumsal kariyerimi sonlandırmaya karar verdim. Aynı yıl Monist kuruldu. Tekstil sektöründe hiçbir tecrübem yoktu. Sadece ne istediğimi biliyordum. Önemli 4 ana unsur vardı: 
 
- Kaliteli kumaş
 
- Kaliteli dikim
 
- Kullanılabilir tasarım
 
- Ulaşılabilir fiyat
 
 
İşte bu dört özellik Monist'in felsefesini oluşturdu. Monist, kelime anlamı ile Monizm felsefesini savunan kişi demek. Monizm ise her şeyin tek bir tözden kaynaklandığını savunan felsefi görüş, kısaca teklik. Biz de bu dört özelliği bir arada kullanarak tek olmaya çalışıyoruz. Bunu koruyabilmek için yıllardır aynı kumaş tedarikçileri ile çalışıyoruz ve ürünlerimizi kendi atölyemizde dikiyoruz.
 
 
İpek, vegan ve krep kumaşlar ana malzemelerimiz. Sonbahar/kış koleksiyonlarımıza yün ve kaşmir karışımlı kumaşlar ekleniyor.  Son dönemde yine ihtiyaçlarımızdan yola çıkarak ürünlerimize evde giyebileceğimiz şık ve rahat takımlar ile plaj koleksiyonlarını ekledik. Pamuk ve viskon, kumaş gamımıza eklendi.
 
Kendi ihtiyacımdan hareketle çıktığım bu yolculukta sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak, hayatınızı güzelleştirmek en büyük arzum. Etik değerlere bağlı, sürdürülebilir, tüketim çılgınlığına taviz vermeyecek bir anlayışla devam etmeyi umuyorum. Bu yüzden sizlerin değerlendirmeleri, eleştirileri, yorumları, önerileri benim için çok kıymetli. Bana her zaman [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.
 
 
Sevgiyle yeni hikayeler yazmak dileğiyle,
 
Sibel Türker
 
 
 
 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR