Yeni eteğinizle tanışın!

 

Hepimizin kalem etekleri var. Babet giydiğimizde boyunu diz üstünde tercih ediyoruz. Stiletto tipi ayakkabılarla giyeceksek boyu dizin hemen altına kadar inebiliyor. Biraz daha elegan, zarif ve cool bir görünüm yakalıyoruz. Ancak konu burada kapanmıyor. Bu sezon etek boyu ve ayakkabılarla yaşadığımız sınava bir yenisi daha ekleniyor. Sezonun eteklerinin boyu dizimizle ayak bileği arasındaki uzunluğu tam ikiye bölüyor. Üstelik kalem formunda yani üst bacaklar ve kalça konusunda iddialı olmayı gerektiriyor.

 

Kazaklarla giyerken ince ve uzun, dar bir triko tercih edip onu eteğin üzerinde kemer yardımıyla sabitliyoruz ya da karın bölgemize ince trikomuzu eteğin içine yerleştirecek kadar güveniyoruz. Ceketi kendi kuşağı yardımıyla mutlaka bele oturtuyoruz, blazer tipi tercih ettiysek onu giymeden omuzlara alıyoruz. Gömleklerde yakayı biraz dikiyor, gösterişli bir kemer kullanıyoruz. Sıra ayakkabı, bot ya da çizmeye geldiğinde stil danışmanınızın size tek bir önerisi var: Süet diz üstü çorap tipi çizmeler. Tabii bacak boyunuzu kısaltmamak, son derece iddialı olan bu etekle gerçekten iyi görünmek ve modayı yakından takip ettiğinize dair sinyaller vermek istiyorsanız.

Bacak boyu uzun olanlar, kendine güvenenler bilekten bağlı zarif stilettoları ya da slip-on tipi spor ayakkabıları da tercih edebilirler.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>