Yeni yıla parlayarak girmek için

Saç modellerinin ardından bugün sırada yılbaşı gecesi makyajı var. Tıpkı saçlarda olduğu gibi yaratıcı, özgün, abartılı seçimler yapmanın tam zamanı. Kırmızı ruju hiç denemeyenlerin bile cesaretlendiği bir geceden söz ediyoruz. Yılbaşı gecesi makyajının asıl sırrı uzun saatler bozulmadan idare edecek kadar iyi yapılması. Bu kadar fotoğraf çektiğimiz, o çektiğimiz fotoğrafları durmadan paylaştığımız, başkalarının fotoğraflarında yüzlerce defa tekrar tekrar görüntülendiğimiz bir devirde neredeyse profesyonel bir moda çekimine hazırlanır gibi makyaj yapmalıyız.


Jessica Alba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu noktada pürüzsüz bir ten, iyi bir baz, doğru tonlarda fondöten büyük önem taşıyor. Pudra, allık ve ruj gece boyunca tazelenebilir ama iyi yapılmış ten makyajı gece boyunca müdahele etmeden tazeliğini korumalıdır.

Makyajın nemli bir cilde yapılmış olmasının da buna katkısı mutlaka olacaktır. Sadece gözlerin ya da sadece dudakların ön plana çıkarıldığı makyaj prensipleri yılbaşı gecesi için terk edilebilir. Altın ışıltısının kirpiklerden kaşlara hatta dudaklara taştığı bir makyaj uygulaması için profesyonel yardım almak gerekebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öte yandan yansımalı ten makyajı, farlarda bronz ve gold ışıltısı da tercih edilebilir ve takma kirpiklerin tadını çıkarmak, catwalk makyajını denemek için yılbaşından daha iyi bir fırsat olamaz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>