Prensesler tesadüfen böyle görünmüyor

Dünya gündemini en çok meşgul eden prenses, kuşkusuz Kate Middleton. Yaklaşık 5 yıl önce İngiliz Kraliyet Ailesi taht varislerinden Prens William ile dünyanın gözleri önünde masal gibi bir düğünle evlenen Kate, stili, güzelliği ve zarafeti ile şimdilerde sürekli moda dünyasının radarında.

Başta İngiltere olmak üzere, dünyanın her yerinden genç kızlar, Kate’in hayatı üzerinden bu masalı tekrar tekrar yaşıyor. Prenses olmanın neresi bu kadar cezbedici dersiniz? Dışardan bakıldığında kusursuz görünen bu hayata hazırlanmak, prenseslik-Kate’in durumunda bu Düşeslik oluyor-ünvanını taşımak azim, kararlılık, çok çalışmak ve disiplin gerektiriyor. Biz burada bu sürecin sadece fiziksel görüntü bölümü ile ilgilenelim.

Sıradan bir genç kızın, ışıl ışıl parlayan, cildi, saçları, dişleri ile göz kamaştıran bir kadına dönüşmesi için gereken bakımları ön görmek zor değil. Bunlara bir de vücudu şekillendiren, incelten özel bir beslenme ve spor programını da eklemek gerekli.

 

Önemli olan değişim-dönüşüm gerçekleştikten sonra elde edilen görüntüyü koruyabilmek. Kate Middleton bir doğum yaptı, ikincisine hazırlanıyor. Kimbilir belki üçüncü bir doğum daha olacak. Vücudunu her sefer sağlıklı bebekler dünyaya getirip, eski haline döndürmek göründüğünden daha zor. Prenseslik “mertebesi” daima güzel, zarif, güleryüzlü, şık görünmek, doğumdan önce, hemen sonra, mide bulantıları sınırlarını zorlarken, hastayken, morali bozukken, üzgün ya da sinirli iken sükuneti korumak, iyilik perisi imajına toz kondurmamak anlamına geliyor.

Bunların içinden sadece şıklık konusu bile başlı başına bir meydan okuma. Dünyada fotoğrafı en çok çekilen insanlar arasına girmişken her parça kıyafet, tüm seçimler, renkler, dokular, detaylar, aksesuarlar, çorabınız, tokanız, çamaşırınız mercek altında. Moda otoritelerinden başlayarak, önüne gelene çamur atan bloggerlar seviyesine kadar her kategorinin hedefi haline gelmek, eleştirilmek, yıldız almak, yerden yere vurulmak günlük rutin haline geliyor olmalı. Eleştirirken bu temiz, net, ağırbaşlı, hanımefendi görüntü üzerinde çok çalışıldığını aklımızın bir köşesinde bulundurmamız gerekiyor ve Kate’in 30′lu yaşlarında-20′lerine kıyasla- sebepsiz yere bu kadar iyi görünmediğini. Çoğumuz gibi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>